Kolorowy makijaż krok po kroku z drogerią internetową Puderek.com.pl | BH Cosmetics Eyes On The 80's | GlamDiva

/
6 Comments

Wraz z drogerią internetową Puderek.com.pl postanowiliśmy przygotować dla Was propozycję kolorowego makeupu na lato. Teraz właśnie jest idealny czas, by wyciągnąć z kolekcji cieni ciepłe fiolety, intensywne róże, soczyste zielenie czy inne wyraźne, neonowe barwy i nieco pobawić się makijażowo.

To już od Was zależy, czy poprzestaniecie na małym akcencie na dolnej powiece albo w postaci kreski, czy pójdziecie na całość i zrobicie sobie pięknie rozcieniowane oko, które przyciągnie niejeden wzrok. Ja postanowiłam poszaleć, tym bardziej, że w moje łapki wpadła paleta Eyes On The 80's firmy BH Cosmetics, która - jak nietrudno rozpoznać po nazwie - kryje w sobie prawdziwie tropikalną feerię barw.


Zresztą wspomniana paletka nie jest jedynym kosmetykiem od BH Cosmetics, którego użyłam tym makijażu – pojawiła się też kredka do brwi, eyeliner i szminka. W takim razie chodzi mi po głowie jakaś recenzja… O BH Cosmetics słyszało większość entuzjastek malowania się, a jednak ich wyroby nie są one szczególnie popularne w Polsce, dlatego myślę, że moja opinia mogłaby okazać się przydatna dla wielu z Was. A Wy jak sądzicie?Przejdźmy teraz to tutorialu. Niestety cienie w palecie Eye On The 80's nie są oznaczone w żaden sposób, dlatego by zlokalizować Wam konkretny kolor, będę pisała, w którym rzędzie (poziomo) się znajduje i jako który - licząc od lewej - występuje. W poszukiwaniu listy kosmetyków, których użyłam (wraz z linkami, gdzie możecie je nabyć), zapraszam na sam koniec wpisu.

 
Różowym matem (rząd drugi, cień trzeci) podkreślam załamanie.

Używając ciepłego, elektryzującego fioletu w macie (rząd pierwszy, cień szósty), pogłębiam cieniowanie załamania powieki.

Czas na wycieniowanie powieki ruchomej. Od zewnętrznej strony nakładam ciepły, lekko połyskujący fiolet (rząd trzeci, cień pierwszy). Pozostałą część powieki maluję jasnym, polyskującym złotem (rząd drugi, cień czwarty). Na złoto wklepuję jeszcze warstwę musztardowej żółci (rząd pierwszy, cień drugi).

Po powiece górnej, nadszedł moment na dolną. Tutaj też nie poszczędzę sobie kolorów! W wewnętrznej części powieki ruchomej kładę jasne złoto (rząd drugi, cień czwarty), które używałam uprzednio na ruchomą powiekę. Następnie, w kierunku zewnętrznego kącika, wklepuję kolejno: pomarańcz (rząd pierwszy, cień pierwszy), róż (rząd drugi, cień trzeci) i fiolet (rząd pierwszy, cień szósty).

Rozświetlenie wewnętrznego kącika zapewniam sobie za sprawą jasnego, połyskującego cienia (rząd czwarty, cień piąty).

Turkusowym eyelinerem wypełniam linię wodną i maluję wywiniętą kreskę, lecz tym razem ona nie obejmuje całego oka - sięga połowy.

Tuszuję rzęsy i doklejam naturalnie wyglądające rzęsy sztuczne. Jeśli pasek jest widoczny, przykrywam go cieniutką warstwą czarnego eyelinera.

Usta maluje intensywną, kremową pomadką w kolorze koralowym. Gotowe!


TWARZ:

BRWI:

OCZY:
• klej DUO

USTA:

PĘDZLE I AKCESORIA:
• puszek do pudru Inglot
• pędzle Zoeva - 322 Brow Line, 224 Luxe Defined Crease, 317 Wing Liner, 127 Luxe Sheer Cheek, 230 Luxe Pencil
• pędzle Makeup Addiction Cosmetics - Tapered Crease, Smudge, Precision Shader
• pędzel Hakuro H24You may also like

6 komentarzy: